9 березня 2019 року в Україні відзначили 205-річчя з дня народження видатного українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка. Майбутній національний герой народився в селі Моринці на Черкащині у родині кріпаків. Він рано залишився круглим сиротою. Подальша його доля до моменту викупу з кріпацтва була пов’язана з Санкт-Петербургом, куди його забрав поміщик Енгельгардт.

Там Шевченко познайомився з Іваном Сошенком, Євгеном Гребінкою, а згодом і з Карлом Брюлловим та Василем Жуковським, які у 1838 році викупили його з кріпацтва. Того ж року українця зарахували учнем Петербурзької Академії мистецтв. У 1840 році з’явилася його перша збірка поезій – славетний “Кобзар”, поезію якого вчили й продовжують вчити напам’ять.

З 11 березня у вестибюлі головного корпусу коледжу відкрита виставка, присвячена 205-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Студенти та викладачі можуть ознайомитися з п’ятитомним зібранням творів великого поета, а також із окремими збірками “Кобзаря” і “Малого Кобзаря”. Також гості виставки можуть ознайомитися із репродукціями деяких картин Шевченка-художника.